27. 05. 2024

Papír s certifikací C2C pro vaše tiskové projekty

Tiskárna Graspo může pro Vaší tiskovinu zajistit ekologický certifikát Cradle to Cradle®

Papír s certifikací C2C pro vaše tiskové projekty

Naše tiskárna nezapomíná ani na zákazníky, kteří chtějí být ještě o krůček blíž k životnímu prostředí. Kromě standardně nabízených ekologických certifikátů, můžeme našim zákazníkům nabídnout i papír s certifikací Cradle 2 Cradle®.

Co znamená Cradle 2 Cradle®?

Výraz převzatý z angličtiny, který v doslovném překladu znamená "od kolébky až po kolébku". 

Princip C2C si za inspiraci často bere přírodu. Říkáme, že je bio mimetický. Tento přístup k designu je nezbytný pro implementaci principů cirkulární ekonomiky. Certifikace se zaměřuje na obsah chemikálií v přísadách, které jsou ve výrobcích (v našem případě v papíře / tiskovinách) a hodnocení jejich vlivu na lidské zdraví a životní prostředí, stejně jako jejich schopnost k recyklaci / kompostování.

C2C® je přístup, který na výrobky i výrobní proces klade maximální možné nároky. Design by měl umožňovat krátkodobé užití, pohodlí (ergonomický design) i estetický požitek s vědomím, že materiály přetrvají i po dosloužení výrobku. Suroviny tak cirkulují v nekonečném výrobním cyklu, kde neexistuje odpad. Zdroj

Jak můžete certifikaci Cradle 2 Cradle® získat pro svojí tiskovinu?

Naše tiskárna si pečlivě vybírá dodavatele papíru, kteří vlastní různé ekologické certifikáty. Jedním z těchto certifikátů je právě zmiňovaný C2C certifikát.

Stačí tedy, abyste kontaktovali svého obchodníka s požadavkem, aby Vaše tiskovina byla vytištěná na papíru, který pochází z certifikovaného zdroje a nese tak tento prestižní certifikát. 

Veškerou komunikaci a zajištění tohoto papíru již můžete nechat na nás.

Následně může být dle dopředu schválené normy ve Vaší tiskovině uvedená skutečnost, že na publikaci byl použit papír C2C®.

Pojďte s námi ještě o krok blíž k lepším zítřkům. Pokud Vás zaujala možnost tohoto ekologického certifikátu a přejete si získat ještě více podrobnějších informací, neváhejte a obraťte se na naše obchodníky. 

 


Připravená data
pro rychlý tisk
bez problémů

Víme, že připravit data správně je někdy náročné. Pošlete nám je a my soubor připravíme anebo navštivte naši zákaznickou sekci, kde najdete podrobnosti, jak připravit tisková data.

Zákaznická sekce


Nenašli jste,
co jste hledali?

Naším cílem je splnit veškerá Vaše přání. Kontaktujte nás a společně vymyslíme, jak zrealizovat Vaše představy.

Zašlete nezávaznou poptávku

Chci tisknout
Knihy
Katalogy a brožury
Časopisy
Plakáty a letáky
Diáře
Zápisníky
Kalendáře
Drobné tiskoviny